Jak šetrně odstranit make-up

ZPĚT

Důležitost odstraňování make-upu.

Mnoho žen má sklon podceňovat význam odstraňování make-upu na konci dne, ale to je vážná chyba.

V průběhu celého dne, kdy nosíte make-up, pokožka nedýchá a zanáší se nečistotami.
Proto je na konci dne odlíčení, které čistí pleť a pomáhá jí zůstat mladší a zdravou, zásadní.  A i když nepoužíváte make-up, je to dobrá praxe pro čištění obličeje, který je pak svěží a tónovaný.


Buďte ke své pleti šetrní

Měli byste si být vědomi toho, že pleť je křehká a je třeba se k ní chovat šetrně. Proto nikdy na obličej nepoužívejte sprchový gel nebo mýdlo, ale vždy jemný čisticí přípravek. Vedle toho použijte houbičku na odstranění make-upu, která bude k pleti ohleduplnější.

Výběr vhodných přípravků pro odstranění make-upu je také velmi důležitý. Musí se zvolit podle typu vaší pleti. Pokud jsou pleťové vody, mléka a čisticí ubrousky vhodné pro všechny typy pleti, pak gely, pěny a krémy jsou lepší pro smíšenou a mastnou pleť.


Uplatněte nejjemnější pohyb

Vždy mějte na paměti citlivost pokožky obličeje a make-up odstraňujte jemnými pohyby. Zabrání to poškození kůže, ke kterému dochází v důsledku hrubého odstraňování make-upu.

Make-up začněte odstraňovat tak, že houbičku navlhčíte pleťovým mlékem, které aplikujete na obličej, a necháte vsáknout do pleti. Poté pleť masírujte a jemně odstraňte zbytek čisticího přípravku.

Podle potřeby celý postup opakujte, dokud nebudou veškerý make-up a nečistoty odstraněny. Stejným způsobem postupujte v případě očí, kde ponechte více času vsáknutí přípravku do pleti. A nezapomeňte postupovat jemně!

Na závěr odstranění make-upu použijte pleťové tonikum. A poté nezapomeňte pokožku hydratovat!

ZPĚT
TwitterFacebookEmail