Jak poznat typ své pleti

ZPĚT

Stav pleti se v průběhu roku mění, proto naslouchejte jejím potřebám.

Je řada faktorů, které stav vaší pokožky v průběhu roku ovlivňují. Může jít o vliv vnějších faktorů, jako jsou povětrnostní podmínky nebo znečištění, ale také vnitřní faktory, jako je stres, stravovací návyky atd. V každém případě budete muset naslouchat potřebám svojí pleti, starat se o ni a řádně přizpůsobit svoji péči.


Různé typy pleti: jak poznat ten svůj?

Existuje pět základních typů pleti: normální, suchá, mastná, kombinovaná a citlivá. Každý z nich má vlastní charakteristiky a existují některé způsoby, jak typ vaší pokožky odlišit a rozpoznat.

Zkusme je najít!

Ideální typ pleti je nepochybně normální typ. Má dobrou rovnováhu mezi mastnotou a suchostí a vypadá opravdu zdravě…

Pokud máte malé póry, hlubší či jemné vrásky, může se jednat o suchý typ pleti. Tyto příznaky jsou důsledkem kožní dehydratace, což snižuje schopnost pokožky působit jako ochrana. Vaše pleť je více ovlivněna prostředím, takže byste měli být velmi pozorní ke stavu své pleti a reagovat správným použitím co možná nejvíce hydratačních přípravků (čisticí přípravek na obličej, mýdla atd.).

Mastná pleť je běžná v období adolescence. Nejobvyklejší rysy tohoto typu pleti jsou: lesklý tón pleti, póry, které mají tendenci se rozšiřovat, a nečistý vzhled pleti. Na nečistý vzhled použijte jemný čisticí prostředek, který zabrání kožní reakci a zvýšení produkce mazu.

Nejobtížnější typ pleti je kombinovaný typ pleti s mastnými a suchými částmi. Lidé s tímto typem pleti mají běžně mastnou pleť na T-zóně a zbývající pokožku suchou. Chcete-li pečovat o tento typ pleti, použijte zároveň rady pro mastnou i suchou pokožku podle části obličeje.

A konečně, pokud zarudnutí a podráždění pro vás představují běžné obtíže, a to bez ohledu na další charakteristiky, máte citlivý typ pleti. Chcete-li o tomto typu pleti vědět více, podívejte se prosím do části nazvané „Tipy, jak se postarat o svoji citlivou pokožku“.

ZPĚT
TwitterFacebookEmail